Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /index.php:13) in /head.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /index.php:13) in /head.php on line 2
Polskie Towarzystwo Urologiczne
OK

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyżjszym poziomie w tym w sposób dostosowany do indywdualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej 'Polityce Cookies'.

Poprzednie kadencje

19. KADENCJA 25.09.1992–27.09.1996 r.

PREZES

(OD 1994 RÓWNIEŻ PREZES ELEKT):

prof. dr hab. Andrzej Borkowski (Warszawa)

SEKRETARZ:

dr Janusz Judycki (Warszawa)

SKARBNIK:

dr med. Maciej Czaplicki (Warszawa)

WICEPREZES:

prof. dr hab. Adam Szkodny (Katowice)

CZŁONKOWIE:

prof. dr hab. Leszek Jeromin (Łódź)

prof. zw. dr hab. Tadeusz Krzeski (Warszawa)

prof. dr hab. Jerzy Lorenz (Wrocław)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

prof. dr hab. med. Andrzej Bugajski (Kraków)

KOMISJA REWIZYJNA:

prof. dr hab. Andrzej Borówka (Warszawa)

prof. dr hab. Mirosław Kazoń (Warszawa)

prof. dr hab. Eugeniusz Miękoś (Łódź)

prof. Andrzej Borkowski.


18. KADENCJA 17.09.1988–25.09.1992 r.

PREZES:

prof. dr hab. med. Tadeusz Krzeski (Warszawa)

WICEPREZES:

prof. dr hab. Andrzej Borkowski (Warszawa)

SEKRETARZ:

dr Janusz Judycki (Warszawa)

SKARBNIK:

dr med. Maciej Czaplicki (Warszawa)

CZŁONKOWIE:

prof. dr hab. med. Leszek Jeromin (Łódź)

prof. dr hab. med. Eugeniusz Miękoś (Łódź)

prof. dr hab. med. Andrzej Musierowicz (Warszawa)

doc. dr hab. med. Andrzej Sikorski (Szczecin)

prof. dr hab. med. Adam Szkodny (Katowice).

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

prof. dr hab. med. Jan Leńko (Kraków)

KOMISJA REWIZYJNA:

prof. dr med. Jerzy Zieliński (Katowice)

doc. dr med. Józef Strzyżowski (Poznań)

lek. med. Zenon Wasilewski (Radom)

SĄD KOLEŻEŃSKI:

prof. dr med. Mirosław Kazoń (Warszawa)

prof. dr med. Ludwik Mazurek (Łódź)

doc. dr med. Zbigniew Kwias (Poznań)

prof. Tadeusz Krzeski.


17. KADENCJA 20.11.1984 – 17.09.1988 r.

PREZES:

prof. dr hab. Kazimierz Adamkiewicz (Gdańsk)

WICEPREZES:

prof. dr hab. Andrzej Borkowski (Warszawa)

SEKRETARZ:

dr Lech Stachurski (Gdańsk)

SKARBNIK:

dr med. Jerzy Buliński (Warszawa)

dr med. Maciej Czaplicki (Warszawa)

CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

prof. dr hab. Ludwik Mazurek (Łódź)

prof. dr hab. Eugeniusz Miękoś (Łódź)

doc. dr hab. Jarowit Stolarczyk (Wrocław)

doc. dr hab. Stanisław Wróbel (Bydgoszcz)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

prof. dr hab. Jan Leńko (Kraków)

Rycina 41. Płk doc. dr hab. Zdzisław Kuźnik.

Rycina 42. Prof. Kazimierz Adamkiewicz.

KOMISJA REWIZYJNA:

prof. dr hab. Jerzy Zieliński (Katowice)

doc. dr hab. Andrzej Musierowicz (Warszawa)

lek. med. Zenon Wasilewski (Radom).

SĄD KOLEŻEŃSKI:

doc. dr hab. Mirosław Kazoń (Warszawa)

doc. dr hab. Józef Strzyżowski (Poznań)

dr n. med. Zbigniew Piasecki (Kraków)



16. KADENCJA 5.06.1978 – 20.11.1984 r.

PREZES:

płk doc. dr hab. Zdzisław Kuźnik (Warszawa)

WICEPREZES:

prof. dr med. Kazimierz Adamkiewicz (Gdańsk)

SEKRETARZ:

ppłk dr med. Marian Kryński (Warszawa)

SKARBNIK:

płk dr med. Jerzy Buliński (Warszawa)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

doc. dr hab. Aleksander Wigura (Warszawa)

prof. dr med. Jan Leńko (Kraków)

CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

prof. Jerzy Zieliński.

doc. dr hab. Tadeusz Krzeski (Warszawa)

lek. med. Zenon Wasilewski (Radom)

prof. dr med. Stefan Wesołowski (Warszawa)

prof. dr med. Jerzy Zieliński (Katowice)

KOMISJA REWIZYJNA:

doc. dr hab. Marian Gondzik (Szczecin)

dr med. Zygmunt Sander (Radom)

dr med. Adolf Warzok (Opole)

SĄD KOLEŻEŃSKI:

doc. dr hab. Andrzej Musierowicz (Białystok)

dr med. Mirosława Gawarecka (Lublin)

doc. dr hab. Jarowit Stolarczyk (Wrocław)


15. KADENCJA 21.06.1974 – 5.06.1978 r.

PREZES:

prof. dr med. Jerzy Zieliński (Katowice)

WICEPREZES:

ppłk doc. dr hab. Zdzisław Kuźnik (Warszawa)

SEKRETARZ:

dr med. Witold Patrzyk

SKARBNIK:

płk dr med. Jerzy Buliński (Warszawa)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

doc. dr med. Aleksander Wigura (Warszawa)

CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

doc. dr hab. Wojciech Modelski (Kraków)

doc. dr hab. Adam Szkodny (Katowice)

doc. dr hab. Tadeusz Krzeski (Warszawa)

dr med. Władysław Dobrzęcki(Wrocław)

lek. Leonard Teneta (Katowice)

SĄD KOLEŻEŃSKI:

prof. dr hab. Alfons Wojewski (Szczecin)

dr n. med. Mirosława Gawarecka (Lublin)

doc. dr hab. Jarowit Stolarczyk (Wrocław)

KOMISJA REWIZYJNA:

dr med. Zenon Wasilewski (Radom)

doc. dr hab. Jan Falkowski (Warszawa)

doc. dr hab. Marian Gondzik (Szczecin)

dr med. Kazimierz Szczepański (Warszawa)


14. KADENCJA 10.06.1972 – 21.06.1974 r.

PREZES:

płk prof. dr med. Jan Leńko (Łódź)

WICEPREZES:

doc. dr med. Tadeusz Krzeski (Warszawa)

SEKRETARZ:

dr med. Leszek Jeromin (Łódź)

SKARBNIK:

płk dr med. Jerzy Buliński (Warszawa)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

doc. dr med. Aleksander Wigura (Warszawa)

CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

doc. dr med. Kazimierz Adamkiewicz (Gdańsk)

płk doc. dr med. Zdzisław Kuźnik (Warszawa)

doc. dr med. Karol Stąpor (Łódź)

dr med. Tadeusz Zwierzyński (Lublin)

KOMISJA REWIZYJNA:

doc. dr med. Marian Gondzik (Szczecin)

płk dr med. Kazimierz Szczepański (Warszawa)

prof. Antoni Szczerbo.

płk prof. Jan Leńko.

lek. med. Zenon Wasilewski (Radom).

SĄD KOLEŻEŃSKI:

prof. dr med. Alfons Wojewski (Szczecin),

dr med. Jarowit Stolarczyk (Wrocław),

dr med. Mirosława Gawarecka (Lublin).


13. KADENCJA 10.10.1970 – 10.06.1972 r.

PREZES:

prof. dr med. Antoni Szczerbo (Lublin)

WICEPREZES:

doc. dr med. Tadeusz Krzeski (Warszawa)

SEKRETARZ:

dr med. Tadeusz Zwierzyński (Lublin)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

doc. dr med. Aleksander Wigura (Warszawa)

SKARBNIK:

dr med. Jerzy Buliński (Warszawa)

CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

doc. dr med. Jerzy Zieliński (Katowice)

dr med. Tadeusz Pelc (Lublin)

doc. dr med. Kazimierz Adamkiewicz (Gdańsk)



12. KADENCJA 30.10.1968 – 10.10.1970 r.

PREZES:

dr med. Kazimierz Szczepański (Warszawa)

WICEPREZES:

doc. dr med. Tadeusz Krzeski (Warszawa)

SEKRETARZ:

dr med. Andrzej Hałas (Warszawa)

SKARBNIK:

dr med. Leon Słucki (Warszawa)

dr med. Jerzy Buliński (Warszawa)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

doc. dr med. Aleksander Wigura (Warszawa)

CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

doc. dr med. Karol Stąpor (Łódź)

doc. dr med. Zdzisław Kuźnik (Warszawa)

KOMISJA REWIZYJNA:

dr med. Tadeusz Kamza (Poznań)

lek. med. Zenon Wasilewski (Radom)

dr med. Marian Gondzik (Szczecin)

SĄD KOLEŻEŃSKI:

prof. dr med. Alfons Wojewski (Szczecin)

doc. dr med. Zygmunt Bartkowiak (Poznań)

dr med. Jarowit Stolarczyk (Wrocław)

doc. dr med. Ludwik Mazurek.

dr med. Kazimierz Szczepański.


11. KADENCJA 18.06.1966 – 30.10.1968 r.

PREZES:

doc. dr med. Ludwik Mazurek (Łódź)

WICEPREZES:

dr med. Kazimierz Szczepański (Warszawa)

SKARBNIK:

dr med. Leon Słucki (Warszawa)

SEKRETARZ:

dr med. Karol Stąpor (Łódź)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

doc. dr med. Aleksander Wigura (Warszawa)

CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

doc. dr med. Wojciech Modelski (Kraków)

doc. dr med. Alfons Wojewski.

doc. dr med. Jerzy Zieliński (Katowice)

KOMISJA REWIZYJNA:

dr med. Tadeusz Kamza (Poznań)

lek. med. Zenon Wasilewski (Radom)

dr med. Marian Gondzik (Szczecin)

SĄD KOLEŻEŃSKI:

dr med. Włodzimierz Gawroński (Warszawa)

dr med. Władysław Giedroyć-Juraha (Białystok)

doc. dr med. Zygmunt Bartkowiak (Poznań)

dr med. Jarowit Stolarczyk (Wrocław)


10. KADENCJA 12.10.1964 – 18.06.1966 r.

PREZES:

doc. dr med. Alfons Wojewski (Szczecin)

WICEPREZES:

dr med. Kazimierz Szczepański (Warszawa)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

doc. dr med. Aleksander Wigura (Warszawa)

SEKRETARZ:

dr med. Stanisław Krasoń (Szczecin)

SKARBNIK:

dr med. Leon Słucki (Warszawa)

CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

doc. dr med. Jerzy Zieliński (Katowice)

dr med. Roman Roessler (Szczecin)

KOMISJA REWIZYJNA:

dr med. Tadeusz Kamza (Poznań)

lek. med. Zenon Wasilewski (Radom)

dr med. Marian Gondzik (Szczecin)

SĄD KOLEŻEŃSKI:

dr med. Stefan Czubalski (Warszawa)

dr med. Władysław Giedroyć-Juraha (Białystok)

dr med. Jerzy Fryszman (Warszawa)

dr med. Zygmunt Bartkowiak (Poznań)

dr med. Jarowit Stolarczyk (Wrocław)


9. KADENCJA 16.09.1962–12.10.1964 r.

PREZES:

prof. dr med. Emil Michałowski (Kraków)

WICEPREZES:

dr med. Kazimierz Szczepański (Warszawa)

SEKRETARZ:

doc. dr med. Wojciech Modelski (Kraków)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

prof. dr med. Stanisław Laskownicki (Kraków)

SKARBNIK:

dr med. Leon Słucki (Warszawa)

CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

Rycina 33. Prof. Stefan Wesołowski.

Rycina 34. Prof. Emil Michałowski.

doc. dr med. Aleksander Wigura (Warszawa)

dr med. Jerzy Zieliński (Katowice)

KOMISJA REWIZYJNA:

dr med. Tadeusz Kamza (Poznań)

lek. med. Zenon Wasilewski (Radom)

dr med. Marian Gondzik (Szczecin)

SĄD KOLEŻEŃSKI:

dr med. Stefan Czubalski (Warszawa)

dr med. Jerzy Fryszman (Warszawa)

dr med. Władysław Giedroyć-Juraha (Białystok)

dr med. Zygmunt Bartkowiak (Poznań)

dr med. Jarowit Stolarczyk (Wrocław)

8. KADENCJA 24.09.1960 – 16.09.1962 r.

PREZES:

prof. dr med. Stefan Wesołowski (Warszawa)

WICEPREZES:

dr med. Włodzimierz Gawroński (Warszawa)

SEKRETARZ:

dr med. Kazimierz Szczepański (Warszawa)

Z-CA SEKRETARZA:

dr med. Zdzisław Kuźnik (Warszawa)

SKARBNIK:

dr med. Leon Słucki (Warszawa)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

prof. dr med. Stanisław Laskownicki (Kraków)

CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

prof. dr med. Tadeusz Lorenz (Wrocław)

dr med. Władysław Dobrzęcki (Wrocław)

KOMISJA REWIZYJNA:

z-ca prof. dr med. Alfons Wojewski (Szczecin)

lek. med. Zenon Wasilewski (Radom)

dr med. Tadeusz Kamza (Poznań)

SĄD KOLEŻEŃSKI:

dr med. Stefan Czubalski (Warszawa)

doc. dr med. Aleksander Wigura (Warszawa)

dr med. Jerzy Fryszman (Warszawa)


7. KADENCJA 27.09.1958–24.09.1960 r.

PREZES:

prof. dr med. Tadeusz Lorenz (Wrocław)

WICEPREZES:

doc. dr med. Jan Leńko (Łódź)

SEKRETARZ:

dr med. Władysław Dobrzęcki (Wrocław)

Z-CA SEKRETARZA:

dr med. Kazimierz Panasiewicz (Łódź)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

prof. dr med. Stanisław Laskownicki (Kraków)

SKARBNIK:

dr med. Leon Słucki (Warszawa)

CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

dr med. Zygmunt Bartkowiak (Poznań)

dr med. Tadeusz Kamza (Poznań)

KOMISJA REWIZYJNA:

dr med. Jerzy Fryszman (Warszawa)

dr med. Włodzimierz Gawroński (Warszawa)

doc. dr med. Aleksander Wigura (Warszawa)

dr med. Zygmunt Bartkowiak.

prof. Tadeusz Lorenz.


6. KADENCJA 15.09.1956–27.09.1958 r.

PREZES:

dr med. Zygmunt Bartkowiak (Poznań)

WICEPREZES I REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

prof. dr med. Stefan Wesołowski (Warszawa)

SEKRETARZ:

dr med. Tadeusz Kamza (Poznań)

SKARBNIK:

dr med. Leon Słucki (Warszawa)

CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

dr med. Olgierd Ciniewicz

dr med. Kazimierz Szczepański (Poznań)

doc. dr med. Jan Leńko (Warszawa)

KOMISJA REWIZYJNA:

doc. dr med. Ludwik Mazurek (Łódź)

dr med. Arno Kleszczelski (Łódź)

doc. dr med. Antoni Szczerbo (Lublin)


5. KADENCJA 9.10.1954 – 15.09.1956 r.

PREZES:

dr med. Zbigniew Lewicki (Warszawa)

WICEPREZES:

prof. dr med. Florian Nowacki (Wrocław)

SEKRETARZ:

dr med. Kazimierz Szczepański (Warszawa)

Z-CA SEKRETARZA:

dr med. Władysław Dobrzęcki (Wrocław)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

prof. dr med. Stefan Wesołowski (Warszawa)

SKARBNIK:

dr med. Leon Słucki (Warszawa)

CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

dr med. Jan Leńko (Łódź)

KOMISJA REWIZYJNA:

dr med. Tadeusz Mazurek (Łódź)

dr med. Arno Kleszczelski (Łódź)

dr med. Antoni Szczerbo (Katowice)

dr Tadeusz Szenkier-Mazurek.

dr med. Zbigniew Lewicki.


4. KADENCJA 10.10.1953 – 9.10.1954 r.

PREZES:

dr med. Tadeusz Szenkier-Mazurek (Łódź)

Z-CA PREZESA:

dr med. Kazimierz Szczepański (Warszawa)

WICEPREZES:

dr med. Zbigniew Lewicki (Warszawa)

SEKRETARZ:

dr med. Jan Leńko (Kraków)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

doc. dr med. Stanisław Wesołowski (Warszawa)

KOMISJA REWIZYJNA:

prof. dr med. Stanisław Laskownicki (Kraków)

prof. dr med. Florian Nowacki (Wrocław)

dr med. Jerzy Fryszman (Warszawa)

SKARBNIK:

dr Arno Kleszczelski (Łódź)


3. KADENCJA 21.10.1951 – 10.10.1953 r.

PREZES:

doc. dr med. Emil Michałowski (Kraków)

WICEPREZES:

dr med. Zbigniew Lewicki (Warszawa)

SEKRETARZ:

dr med. Jan Leńko (Kraków)

Z-CA SEKRETARZA:

dr med. Kazimierz Szczepański (Warszawa)

SKARBNIK:

dr med. Zygmunt Bartkowiak (Poznań)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

prof. dr med. Zygmunt Traczyk (Warszawa)

doc. dr med. Stefan Wesołowski (Warszawa)

KOMISJA REWIZYJNA:

prof. dr med. Stanisław Laskownicki (Kraków)

dr med. Jerzy Fryszman (Warszawa)

prof. Stanisław Laskownicki.

doc dr med. Emil Michałowski.

dr med. Florian Nowacki (Wrocław)


2. KADENCJA 19.04.1950 – 21.10.1951 r.

PREZES:

prof. dr med. Stanisław Laskownicki (Kraków)

WICEPREZES:

doc. dr med. Zygmunt Traczyk (Warszawa)

SEKRETARZ:

dr med. Stefan Wesołowski (Warszawa)

Z-CA SEKRETARZA:

dr med. Kazimierz Szczepański (Warszawa)

SKARBNIK:

dr med. Jerzy Fryszman (Warszawa)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

doc. dr med. Emil Michałowski (Kraków)

KOMISJA REWIZYJNA:

dr med. Tadeusz Mazurek (Łódź)

dr med. Zygmunt Bartkowiak (Poznań)

dr med. Tadeusz Lorenz (Gdańsk)


1. KADENCJA 27.04.1949–19.04.1950 r.

PREZES:

dr Wacław Lilpop (zmarł 1.10.1949 r.) (Warszawa)

WICEPREZES:

prof. dr med. Stanisław Laskownicki (Kraków)

SEKRETARZ:

dr med. Stefan Wesołowski (Warszawa)

Z-CA SEKRETARZA:

dr med. Jerzy Fryszman (Warszawa)

SKARBNIK:

doc. dr med. Zygmunt Traczyk (Warszawa)

REDAKTOR „UROLOGII POLSKIEJ”:

doc. dr med. Emil Michałowski (Kraków)

KOMISJA REWIZYJNA:

dr med. Tadeusz Szenkier-Mazurek (Łódź),

dr med. Tadeusz Lorenz (Gdańsk)

dr med. Zygmunt Bartkowiak (Poznań)

Rycina 26. Dr Wacław Lilpop.