Poradnik fizjoteraprii urologicznej

Poradnik "Fizjoterapia w urologii" przygotowany został przez doświadczonych fizjoterapeutów - praktyków, zawiera przydatne informacje dotyczące bezwiednego gubienia moczu, nadaktywności wypieracza, postępowania fizjoterapeutycznego w przypadkach niemocy płciowej oraz działania po rozległych operacjach onkologicznych i/lub napromienianiu obszaru miednicy.

Poradnik może być użyteczny nie tylko dla naszych podopiecznych i fizjoterapeutów urologicznych, ale również dla urologów i lekarzy współpracujących z urologami.

Redaktor wydania: Kinga Religa-Popiołek
Format: 163mm x 234mm, okładka twarda
Objętość: 84 strony
Cena: 45zł brutto

Zamówienia należy składać elektronicznie - irena.komorowska@ptu.net.pl
ZAMÓW KSIĄŻKĘ / WYPEŁNIJ FORMULARZ ZAMÓWIENIA

poradnik_1

Oblicza choroby nowotworowej

Poradnik dla pacjentów z nowotworami układu moczowo-płciowego oraz dla ich rodzin lub opiekunów

Poradnik skierowany jest do osób z rozpoznaniem nowotworów układu moczowo-płciowego, ich rodzin oraz osób zaangażowanych w pomoc w ramach leczenia. W zrozumiały sposób autorzy wyjaśniają medyczne aspekty diagnozy i leczenia nowotworów układu moczowo-płciowego. W rozdziale dotyczącym jakości życia po przeprowadzonym leczeniu, między innymi poprzez wyłonienie urostomii, cystostomii, nefrostomii czy ureterocutaneostomii, podają praktyczne wskazówki jak radzić sobie z zaistniałymi zmianami i wymogami nowej sytuacji.

Poradnik odnosi się również do możliwych objawów towarzyszących chorobom nowotworowym. Przybliża metody pomiaru bólu, który jest zjawiskiem przeżywanym indywidualnie i subiektywnie przez każdą osobę chorą. Autorzy podejmują się także krótkiej charakterystyki objawów psychicznych występujących w przebiegu choroby nowotworowej, między innymi zespołu stresu pourazowego, zaburzeń adaptacyjnych, depresyjnych i lękowych oraz metod ich leczenia.

Autorzy: Katarzyna Dembe, Piotr Chłosta, Anna Katarzyna Czech
Format: 147 mm x 210 mm
Objętość: 60 stron
ISBN 978-83-945019-6-9

PORADNIK W WERSJI DRUKOWANEJ MOŻNA ZAMÓWIĆ BEZPŁATNIE

Kliniki i oddziały urologii mogą zamawiać Poradnik bezpłatnie w liczbie do 20 egzemplarzy.
Zamówienia należy przesyłać na adres mailowy: irena.komorowska@ptu.net.pl

POBIERZ PORADNIK (PDF)

poradnik_2